TERAPIA PAR

TERAPIA PAR

Relacja pary jest czymś więcej niż jedynie sumą dwóch osób. Jest tym co partnerzy tworzą pomiędzy sobą na poziomie świadomym i nieświadomym.

Ukryte procesy jakie dzieją się pomiędzy dwojgiem ludzi to często droga kręta i wyboista.

W zależności jaki system stanu umysłu w tworzeniu mógł się wykształcić, para będzie mogła być kreatywna lub utknie w obwiniającym lub agresywnym aspekcie.

Współzależność w parze to normalny aspekt każdego związku, małżeństwa. Gdy zaczyna w zbyt mocny sposób ograniczać odrębność i niezależność, cena jego dalszego funkcjonowania może stanąć pod znakiem zapytania.

Mimo wielkiego pragnienia by by małżeństwo było spełnieniem, początkiem zupełnie innej historii, by pomogło uciec od niezadawalających, wcześniejszych relacji, szczególnie tych nieświadomych, trudnych do zniesienia,  może przekształcić się w taki wybór partnera, że sytuacja będzie miała swoje ponowne odtwarzanie. Może występować ono w takim samym nasileniu jak wcześniejsze związki, a może przekształcać się nieświadomie determinując jednak zależność od doświadczenia w nieco inny lecz w dalszym ciagu raniący sposób.

Złamane Serce    zdj. Geralt Pixabay

 

 TERAPIA PAR -  Związki, Komunikacja W Relacjach, Rozwód.

 

Człowiek rozwija się poprzez procesy zachodzące w jego wnętrzu, interakcje oraz interpersonalne reakcje z otaczającym go światem i ludźmi. To one napędzają potrzebę zaspokajania wymogów rozwijającej się osoby.

Dlatego właśnie para i rodzina, w których rozpoczyna się życie każdego człowieka, jest tak ważna i istotna dla wewnętrznego i zewnętrznego świata, dla dobrego rozwoju pojawiającego się w nim dziecka i jego obrazu pary rodzicielskiej w przyszłości.

Ludzie biorący udział w tworzeniu rodziny czy to poprzez małżeństwo, sakramentalne „tak” czy też w inny sposób, pozostają w centrum życia rodzinnego.
To para tworzy, kształtuje, reguluje procesem pomiędzy sobą oraz tym co wypracują. Robią to we dwoje, nawet jeśli którejś ze stron wydaje się, że nic nie robi lub nie ma na nic wpływu.
Strudzeni, zawiedzeni, rozgoryczeni ponownymi próbami ratowania związków, relacji, małżeństwa ludzie nieraz potrzebują spojrzenia z innej perspektywy.

Zobaczenie siebie i swojego świata, świata partnera, na sytuację w jakiej się obecnie znaleźli, na usprawnienie komunikacji czy tez odświeżenie swojej relacji, która została przygnieciona nadmiarem obowiązków i codzienności.

Wiola Jodłowska

Psychotraumatolog, Psycholog i Interwent Kryzysowy. Członek Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Specjalizuje się w pracy z klientami cierpiącymi na chroniczne stany stresowe oraz klientami znajdującymi się w kryzysach emocjonalnych.

Polub Mojego Fanpage

Poza Granicami Wioletta Jodłowska | Chorwacka 44, 51-107 Wrocław | tel:. 531 628 643 | E-mail: viola.jodlowska@gmail.com