Indywidualna, spersonalizowana pomoc dopasowana do twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej >
Kontakt Ze Mną

Terapia Traumy 

Sesja w oparciu o doświadczenie traumatyczne.Nieprzepracowana trauma relacyjna odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, niejednokrotnie uniemożliwiając funkcjonowanie w dorosłym życiu. I choć konfrontacja z bolesnymi wspomnieniami jest bardzo trudna, a poradzenie sobie z nimi może wydawać się skazane na porażkę  ponieważ osoba taka ma problemy z kontaktami międzyludzkimi i najczęściej ucieka od świata. Odczuwa smutek, bezradność, niezrozumienie to może uwolnić się od dręczącego ją każdego dnia bólu psychicznego i fizycznego dając sobie klucz do szczęśliwszego życia.

 

Coaching Kryzysowy - To sytuacje gdy rady "Weź Się w Garść" nie pomogą  a wszelkie wymuszanie  pogorszy jeszcze sprawę. Osoba taka zamiast z kryzysu wychodzić jeszcze bardziej w niego popada, widząc swoją sytuację lub poddając się wyobrażeniom o swojej beznadziejności. To kryzysy nagłe bądź przewlekłe, męczące i zabierające sens życia.

 

 Sesje Kryzysy Emocjonalne

Czy w Twoim życiu miała miejsce trudna sytuacja, kryzysowa lub traumatyczna,  która odcisnęła na Tobie piętno i masz wrażenie, że nie możesz sobie z tym poradzić? Że zdajesz sobie sprawę z faktu, że zdarzenie już się zakończyło lecz w Twojej głowie nadal trwa? i spędza sen z oczu? Otoczenie nie wie co poradzić, w jaki sposób Ci pomóc?

Długotrwały stres odbiera  motywację, energię i chęć do życia, powoduje bezsenność oraz inne, trudne do zniesienia objawy.

Możliwe, że przeżywasz właśnie kryzys emocjonalny, cierpisz na depresję, obawiasz się rzeczy, które inni uważają za wyzwania dnia codziennego.

A  on jest  bardzo trudny do samodzielnego opanowania.

Nierozwiązany kryzys emocjonalny prowadzi do szeregu negatywnych konsekwencji takich jak:

 • Stanów transkryzysowych,
 • Uzależnień,
 • Depresji,
 • Chorób psychosomatycznych.
 • Zaburzenia Odżywiania

Terapia i Konsultacja

Każdy człowiek kiedyś cierpiał, zatem posiada wyobrażenie cierpienia i zna jego znaczenie. Kiedy człowiek ma za sobą bardzo trudne doświadczenia, również traumatyczne, tak bolesne, że  zaburzają funkcjonowanie w codzienności, że potrzebna jest mu pomoc.

Udzielam pomocy psychologicznej w całym województwie dolnośląskim. Prowadzę sesje, konsultacje i Terapię Traumy, które wzmagają siły potrzebne do poradzenia sobie z kryzysami emocjonalnymi.

 

Terapia Traumy Wrocław
Depresja, Strach, Lęki

Sesje Terapia Traumy - Wrocław

Jako doświadczona psychotraumatolog (także w wydaniu online - współczesne środki komunikacji to także większe możliwości w zakresie konsultacji, np. wideokonferencje). Udzielam profesjonalnej i wszechstronnej pomocy terapeutycznej i interwencyjnej. Moja praktyka korzysta z obowiązującego stanu wiedzy, jest poparta niezbędnymi kwalifikacjami, a jej skuteczność potwierdzona przez wielu pacjentów, którym pomogłam np. w problemach ze stresem rodzicielskim, w obszarze traumy relacyjnej, współuzależnieniach oraz objawach depresyjnych.

Przepracowanie Traumy może wzbogacić. Doświadczenie to w trakcie procesu terapeutycznego pozwoli na rozwinięcie umiejętności zarządzania emocjami, by umieć żyć i kontrolować własne procesy a tym samym odzyskiwać komfort życia. Leczyć traumę oznacza poukładać się z nią.

Wiedza gromadzona przez szkolenia psychotraumatologiczne służy mi do tego by umieć prowadzić proces tak by druga osoba mogła wiedzieć i rozumieć siebie oraz to w jaki sposób można te tak trudne doświadczenia przezwyciężać. Sama wiedza skupia się na specjalizacji w leczeniu traumy zarówno zdarzeniowej jak i relacyjnej(DDA, Osoby Współuzależnione, Przemoc, Zaburzenia Odżywiania, Molestowanie, Wypadki, Weterani).

CZUJESZ, ŻE NIE MOŻESZ SOBIE PORADZIĆ ZE SWOJĄ SYTUACJĄ ŻYCIOWĄ? 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Sesje Udane Rodzicielstwo

Wyzwanie bycia rodzicem,  decyzja poczęcia dziecka, mechanizmy uruchamiające się podczas ciąży, porodu oraz po urodzeniu wpływają na świeżo upieczonych rodziców napawając lękiem. Świat staje na głowie, związek również. Jak sobie radzić z tym by wszyscy jak najmniej ucierpieli?

Jak radzić sobie z problemem zajścia w ciążę i konsekwencjami kolejnych decyzji? zapłodnienia inne niż naturalne? z konsekwencjami straty? poronienia?

To bardzo trudne doświadczenie odbija się często na związku, na dalszym życiu i zdrowiu.

Stale podwyższony poziom stresu spowodowany presją "bycia w ciąży"zaburza gospodarkę hormonalną organizmu. Objawia się to przede wszystkim podwyższonym poziomem kortyzolu, który w sytuacjach realnego zagrożenia oddziałuje negatywnie na cały organizm obniżając odporność oraz PŁODNOŚĆ

Co ważniejsze - nie można w żaden sposób uodpornić się na stan podwyższonego stresu!

Popracujemy razem w  tematyce:

 • Żalu po stracie - gdy się nie udało
 • Zrozumieniu emocji towarzyszących na różnych etapach stawania się rodzicem
 • Byciu dobrym rodzicem - jak to poukładać
 • Jak zajść w ciążę i nie oszaleć
 • Zapłodnienie pozaustrojowe - konsekwencje decyzji
 • Zadbać o związek - co mamy, co taty, co nasze i jak to połączyć w całość

Stan Twojego życia emocjonalnego jest trudny. Może nie widzisz sensu i nadziei na pomoc?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Depresja, Myśli Samobójcze

Nie mijający smutek, brak energii, trudność w czerpaniu radości z życia a do tego objawy wegetatywne mocno dające się we znaki. Problemy z odżywianiem, nie regulowany sen, drażliwość. Poczucie własnej wartości jest na krawędzi. Odwrócenie negatywnego afektu od innych i celowanie go w siebie, dominuje w stanie depresji. Powoduje to nienawiść do siebie za swoje wady.

 

 

Nastrój zdominowany jest przez wewnętrzne przygnębienie i ponurą beznadziejność, wysyconą nieokreślonym lękiem i niepokój.

Człowiek czuje się samotny,  niesz­częśliwy,  jakby był „stworzeniem wydziedziczonym z własnego losu".  Jest sceptyczny wobec innych, nacechowany rezygnacją,  wykluczającą pocieszenie i nadzieję. Osoba wegetuje, żyjąc z dnia na dzień. Wszystko staje się przykre, mało znaczące i męczące. Pesymizm spowija codzienność wszelkich spraw oraz trud nie do zniesienia. Życie wydaje się  bezcelowe, a wyobrażenie o byciu niepotrzebnym zaczyna dominować, nie widzi dalszego sensu, nadziei, światła by wydostać się, zrzucić to okropnie dojmujące jarzmo.

 

MYŚLI I PRÓBY SAMOBÓJCZE

Ciche wołanie o pomoc.

Przewlekła depresja, ukryte objawy, których człowiek nie jest nieraz świadomy mogą prowadzić do zawężenia sytuacyjnego.  Oznaczać to może, że nie widzi się innej możliwości gdyż ogranicza się zdolność do rozpoznawania rzeczywistości.

 

Dane Komendy Głównej Policji wnoszą, iż w roku 2021 - w porównaniu do roku 2020 - zwiększyła się liczba prób samobójczych w grupie dzieci i młodzieży. Od początku stycznia do końca listopada aż 1339 nastolatków próbowało odebrać sobie życie.

W grupach osób dorosłych statystyki są również niepokojące.

 

Jeśli niepokoi Cię Twój stan emocjonalny

Zapraszam

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Jeśli niepokoi Cię Twój stan emocjonalny

Zapraszam

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Wiola Jodłowska

Psychotraumatolog, Psycholog i Interwent Kryzysowy. Członek Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Specjalizuje się w pracy z klientami cierpiącymi na chroniczne stany stresowe oraz klientami znajdującymi się w kryzysach emocjonalnych.

Polub Mojego Fanpage

Poza Granicami Wioletta Jodłowska | Legnicka 59a/73, 54-203 Wrocław | tel:. 531 628 643 | E-mail: viola.jodlowska@gmail.com