Sesje i konsultacje

Indywidualna, Spersonalizowana Pomoc Dopasowana Do Twoich Potrzeb

Dowiedz się więcej >
Kontakt Ze MnąSesje Kryzysy Emocjonalne

Czy w Twoim życiu miała miejsce trudna sytuacja, która odcisnęła na Tobie piętno i masz wrażenie, że nie możesz sobie z tym poradzić?

Długotrwały stres odbiera  motywację, energię i chęć do życia i powoduje bezsenność

Możliwe, że przeżywasz właśnie kryzys emocjonalny

A  on jest  bardzo trudny do samodzielnego opanowania.

Nierozwiązany kryzys emocjonalny prowadzi do szeregu negatywnych konsekwencji takich jak:

 • stanów transkryzysowych,
 • uzależnień,
 • depresji,
 • chorób psychosomatycznych.
 • Bezsenności

Doświadczenie Traumatyczne

Sesja w oparciu o doświadczenie traumatyczne. Nieprzepracowana trauma z dzieciństwa odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, niejednokrotnie uniemożliwiając funkcjonowanie w dorosłym życiu. I choć konfrontacja z bolesnymi wspomnieniami jest bardzo trudna, a poradzenie sobie z nimi może wydawać się skazane na porażkę  ponieważ osoba taka ma problemy z kontaktami międzyludzkimi i najczęściej ucieka od świata. Odczuwa smutek, bezradność, niezrozumienie to może uwolnić się od dręczącego ją każdego dnia bólu psychicznego i fizycznego dając sobie klucz do szczęśliwego życia

To sytuacje gdy rady "Weź Się w Garść" nie pomogą  a wszelkie wymuszanie  pogorszy jeszcze sprawę. Osoba taka zamiast z kryzysu wychodzić jeszcze bardziej w niego popada, widząc swoją sytuację lub poddając się wyobrażeniom o swojej beznadziejności.

CZUJESZ, ŻE NIE MOŻESZ SOBIE PORADZIĆ ZE SWOJĄ SYTUACJĄ ŻYCIOWĄ? 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Sesje Rodzicem Być

Wyzwanie bycia rodzicem,  decyzja poczęcia dziecka, mechanizmy uruchamiające się podczas ciąży, porodu oraz po urodzeniu wpływają na świeżo upieczonych rodziców napawając lękiem. Świat staje na głowie, związek również. Jak sobie radzić z tym by wszyscy jak najmniej ucierpieli?

Jak radzić sobie z problemem zajścia w ciążę i konsekwencjami kolejnych decyzji? zapłodnienia inne niż naturalne? z konsekwencjami straty? poronienia?

To bardzo trudne doświadczenie odbija się często na związku, na dalszym życiu i zdrowiu.

Stale podwyższony poziom stresu spowodowany presją "bycia w ciąży"zaburza gospodarkę hormonalną organizmu. Objawia się to przede wszystkim podwyższonym poziomem kortyzolu, który w sytuacjach realnego zagrożenia oddziałuje negatywnie na cały organizm obniżając odporność oraz PŁODNOŚĆ

Co ważniejsze - nie można w żaden sposób uodpornić się na stan podwyższonego stresu!

Popracujemy razem w  tematyce:

 • Żalu po stracie - gdy się nie udało
 • Zrozumieniu emocji towarzyszących na różnych etapach stawania się rodzicem
 • Byciu dobrym rodzicem - jak to poukładać
 • Jak zajść w ciążę i nie oszaleć
 • Zapłodnienie pozaustrojowe - konsekwencje decyzji
 • Zadbać o związek - co mamy, co taty, co nasze i jak to połączyć w całość

Stan Twojego życia emocjonalnego jest trudny. Może nie widzisz sensu i nadziei na pomoc?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Doświadczenia Traumatyczne

Czym jest doświadczenie traumatyczne?

To ostra reakcja na stres o znacznym nasileniu rozwijające się jako reakcja na wyjątkowy stres fizyczny lub psychiczny u osoby nie przejawiającej wcześniej żadnego zaburzenia psychicznego. Stresorem moze być druzgocące przeżycie pociągające za sobą poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa lub fizycznej nienaruszalności osoby lub osób bliskich np : katastrofa żywiołowa, wypadek, bitwa(przemoc fizyczna) , napad, gwałt, nadzwyczaj nagła i zagrażająca zmiana pozycji społecznej lub układu odniesienia danej osoby jak : osierocenie ( również wielokrotne)śmierć bliskich, pożar.

Istnieje również pojęcie traumy złożonej np długotrwałej przemocy fizycznej oraz psychicznej w rodzinie, nadużywania alkoholu, molestowania, nadużyć seksualnych

Jeśli niepokoi Cię Twój stan emocjonalny

Zapraszam

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Wiola Jodłowska

Psychotraumatolog, Psycholog i Interwent Kryzysowy. Członek Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Specjalizuje się w pracy z klientami cierpiącymi na chroniczne stany stresowe oraz klientami znajdującymi się w kryzysach emocjonalnych.

Polub Mojego Fanpage