Sesje Coachingu Kryzysowego i Tradycyjnego

Indywidualna, Spersonalizowana Pomoc Dopasowana Do Twoich Potrzeb

Bezpłatna Konsultacja >
Kontakt Ze Mną

Sesje z Coachingu Kryzysowego - Kryzysy Emocjonalne

Czy w Twoim życiu miała miejsce trudna sytuacja, która odcisnęła na Tobie piętno i masz wrażenie, że nie możesz sobie z tym poradzić?

A może nie możesz dłużej znieść długotrwałego stresu, który każdego dnia odbiera Ci motywację, energię i chęć do życia?

Bardzo możliwe, że przeżywasz właśnie kryzys emocjonalny, który pozbawia Cię wszelkich zasobów, mogących pomóc Ci w poradzeniu sobie z Twoją obecną sytuacją.

W takiej sytuacji warto skorzystać z sesji coachingu kryzysowego.

Kryzysy emocjonalne są bowiem bardzo trudne do samodzielnego opanowania. Co więcej, nierozwiązany kryzys emocjonalny prowadzi do szeregu negatywnych konsekwencji takich jak:

  • stanów transkryzysowych,
  • uzależnień,
  • depresji,
  • chorób psychosomatycznych.

CZYM RÓŻNI SIĘ COACHING KRYZYSOWY OD COACHINGU KLASYCZNEGO?

Coaching tradycyjny opiera się na pracy na zasobach, na potencjale ludzkim. Osoba chcąca korzystać z takich sesji wie czego chce, ma świadomość swego celu, bywa, że już go określiła. Potrzebuje odnaleźć w sobie moc do pokonania tej drogi i coach jej w tym pomaga. Sesje mają swoje strategie i są tak skonstruowane by ten cel osiągnąć.

Natomiast coaching kryzysowy to praca z człowiekiem, który z różnych powodów, doświadczeń w swoim życiu został od tych zasobów odcięty i najchętniej co by zrobił to zaszył się w domu, daleko od ludzi, od spraw, jest rozbity emocjonalnie i ma wrażenie, że sytuacja go absolutnie przerosła a wszelkie możliwości jej rozwiązania również.

Taka osoba nie jest w żadnym przypadku gotowa do pracy na zasobach ponieważ nie nie ma do nich dostępu a wszelkie wymuszanie na niej pogorszy jeszcze sprawę. Osoba taka zamiast z kryzysu wychodzić jeszcze bardziej w niego popada, widząc swoją beznadziejną sytuację lub poddając się wyobrażeniom o swojej beznadziejności.

CZUJESZ, ŻE NIE MOŻESZ SOBIE PORADZIĆ ZE SWOJĄ SYTUACJĄ ŻYCIOWĄ? 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Sesje z Coachingu Kryzysowego w Biznesie
Chroniczny Stres, Konflikty, Wypalenie Zawodowe, Efekt Silosów

Zwroty takie jak wypalenie zawodowe, chroniczny stres, czy konflikt w organizacji są znane wielu osobom pracujących za równo w korporacjach jak i małych firmach. Występują one wszędzie tam, gdzie kładzie się duży nacisk na realizowanie konkretnych wyników. To właśnie w takich miejscach pracownicy najbardziej narażeni są na chroniczny stres oraz sytuacje kryzysowe, które wpływają nie tylko na ich życie zawodowe, ale również życie prywatne.

Stale podwyższony poziom stresu spowodowany pracą zaburza gospodarkę hormonalną organizmu. Objawia się to przede wszystkim podwyższonym poziomem kortyzolu, który w sytuacjach realnego zagrożenia działa mobilizująco na cały organizm. Jego długotrwały wpływ na organizm ma jednak szereg negatywnych konsekwencji, zaczynając od efektywności pracy, a kończąc na naszym zdrowiu.

Co ważniejsze - nie można w żaden sposób uodpornić się na stan podwyższonego stresu!

Oznacza to, że nie rozwiązując sytuacji, które są odpowiedzialne za chroniczny stres, prędzej czy później zaczniemy doświadczać jego negatywnych konsekwencji. Dlatego tak ważne jest to, aby w dbać o higienę pracy i samo środowisko w naszej pracy.

Jako certyfikowany coach kryzysowy w biznesie pomagam w:

  • wypaleniu zawodowym,
  • rozwiązywaniu konfliktów w organizacjach,
  • pokonywaniu efektu silosów.

TWÓJ ZŁY STAN EMOCJONALNY JEST SPOWODOWANY SYTUACJĄ W PRACY? 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Coaching Tradycyjny Pure Mind

Czym jest coaching tradycyjny?

To rozwijanie wiedzy i umiejętności drugiej osoby (coachee), które ma na celu doprowadzenie do poprawy wyników w pracy i osiąganiu celów zawodowych najczęściej ale nie tylko. Każdy człowiek może postawić sobie cel i do niego dążyć w dowolnym temacie w jakim potrzebuje rozwinąć i odkryć swoje walory, moce i umiejętności.

Coaching jest sfokusowany na maksymalizacji wydajności i rozwoju w kontekście zawodowym jeśli z takim celem pracujemy a bywa, że ma oddźwięk na życie prywatne.

Coaching tradycyjny jest relacją partnerską, opartą na prowokowaniu do myślenia , poszukiwania odpowiedzi w sobie, korzystnych rozwiązań, nowych pomysłów, uświadomieniu własnego, ukrytego potencjału. To kreatywny proces mający na celu inspirowanie w osiąganiu własnych celów, poszukiwaniu własnych rozwiązań. Coach nie jest tu doradcą, jest jedynie bodźcem, który ma pomóc dojechać klientowi (coachee) do swojego celu. Gdy klient odkryje w sobie takie możliwości sprawcze doznaje otwarcia potencjału i bywa, że zaczyna wierzyć w moc swej sprawczości i szybciej odnosić sukcesy.

W coachingu tradycyjnym praca polega na zasobach, na tym co osoba przychodząca na sesję ma, czym dysponuje i w jaki sposób może osiągać coś nowego, poszerzać swą sferę komfortu by wychodzić i zdobywać nowe, nie znane dotąd obszary swojego Ja. To niezwykłe doświadczenie.

CHCESZ ZWIĘKSZYĆ SWÓJ POTENCJAŁ I ZACZĄĆ OSIĄGAĆ SWOJE CELE?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ I UMÓW SIĘ NA SESJĘ!

Wiola Jodłowska

Coach, Psycholog i Interwent Kryzysowy. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Specjalizuje się w pracy z klientami cierpiącymi na wypalenie zawodowe oraz klientami znajdującymi się w kryzysach emocjonalnych.

Polub Mojego Fanpage