WYPEŁNIACZE

kamienie

Wypełniacze

Ostatnio zostałam zainspirowana pewną ważną, jak się okazało rozmową, mianowicie temat dotyczył właśnie tzw wypełniaczy.

Cóż to takiego?

To czas, Twój czas, to czym go wypełniasz daje efekt. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak to jest? Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Interesuje nas czyjeś życie, sprawy, poglądy, zajmują nam czas ludzie, którzy nawet przez chwile nie są tego warci, zabierają naszą uwagę, czas i energię bezpowrotnie. Zdajesz sobie z tego sprawę kto zabiera Twoją i jak się przed tym chronić?

Super oczywiście gdy otaczasz się ludźmi inspirującymi, którzy ciągną Cię w górę. Nie bez kozery jest powiedzenie „ z kim przystajesz takim się stajesz”. Więc zwracaj na to uwagę i to bacznie. To ważny element w życiu, szczególnie jeśli zależy Ci na tym by Twoje cele się realizowały. Bardzo dokładnie zacznij się zastanawiać kim się otaczasz i co robisz ze swoim czasem.

Opowiem Ci pewną przypowieść, być może ją znasz.

Pewien mistrz chiński zwołał swoich uczniów i powiedział im, że da im dziś lekcję życia. Wszyscy bardzo się zainteresowali. Byli ciekawi co to takiego. Przed nauczycielem stało kilka rzeczy. Jedną z nich był słój, dość sporej wielkości. Mistrz włożył do niego kamienie, które to w szybkim czasie wypełniły go po brzegi i zapytał uczniów : czy ten słój jest pełny? Uczniowie bez namysłu rzekli: jasne, że tak, oczywiście!

Profesor wziął kartonik ze żwirem i posypał po kamieniach. Żwir spokojnie opadł na dno wypełniając coraz bardziej i bardziej cały słój. A czy teraz słój jest pełny? Zapytał ponownie. Wśród uczniów zapanowała konsternacja. Patrzeli z podziwem i rzekli…no teraz to tak.

Czyżby? Zapytał mistrz ponownie i wziął kolejne pudełko, w którym był piasek bardzo drobniutki niczym miał. Wsypał go i piach osiadł między kamieniami a żwirem. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni sytuacją. Nauczyciel rzekł im wtedy : wyobraźcie sobie teraz, że ten słój to Twoje życie, kamienie są Twoimi celami, priorytetami. Zobaczcie jak szybko słój wypełnia się dużymi kamieniami, czymś konkretnym. Wystarczy ich nawet kilka by mieć satysfakcję. Te kamienie to Twoje cele i kilka ich wystarczy by życie miało sens i skupianie uwagi na tym będzie dawało Ci radość i spełnienie. Gdy wypełniasz słój pyłem, czymś mało ważnym, nie istotnym dla Ciebie, a patrząc z punktu widzenia osiągania tego czego pragniesz w ogóle bez znaczenia, mało ważnymi sprawami, ludźmi zabierającymi Twój czas i energię. Czy myślisz, że wypełniając swoje życie pyłem będziesz miał czas, energię i miejsce na to by zająć się sprawami istotnymi dla siebie?

Tymi, na których Ci zależy w życiu?

Nie wystarczy sił na to by się tym zająć a jeśli już będziesz to robił po łebkach, byle jak i efekt również będzie podobny. Zasada produktywności czy skupiania swojej uwagi jasno daje równanie. Tam gdzie płynie Twoja uwaga to wzrasta. Dbaj więc o higienę swoich myśli, dokładnie wyznaczaj priorytety i odnajdź to co NAPRAWDĘ jest ważne dla Ciebie. Czy to Twoje? Czy masz tego pewność? Jeśli masz plan rób go krok po kroku, działaj, skupiaj się na głównym celu wtedy masz wielkie szanse osiągnąć to czego pragniesz.

Ludzie osiągający swe sukcesy wypełniają swój czas po brzegi sprawami dla nich istotnymi, ważnymi, takimi, które mają ich do tego stanu doprowadzać. Nie ważne gdzie dziś jesteś Teraz , właśnie teraz masz tą możliwość by zrewidować swój słój, jego zawartość i fakt co chcesz by w nim było.

 

Zapraszam Cię do zapoznania się z moim tygodniowym kursem dotyczącym tematyki wypalenia zawodowego z testem do samodzielnego wykonania:

Wypalenie Zawodowe – Apteczka Pierwszej Pomocy

Komentarze: