Wypełniacze

 

Cóż to takiego?

To czas, Twój czas, to czym go wypełniasz daje efekt. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak to jest? Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Interesuje nas czyjeś życie, sprawy, poglądy, zajmują nam czas ludzie, którzy nawet przez chwile nie są tego warci, zabierają naszą uwagę, czas i energię bezpowrotnie. Zdajesz sobie z tego sprawę kto zabiera Twoją i jak się przed tym chronić?

Otaczając się ludźmi inspirującymi można wiele zyskać. Nie bez kozery jest powiedzenie „ z kim przystajesz takim się stajesz”. Warto zwracać na to uwagę. To ważny element w życiu, szczególnie jeśli zależy Ci na tym by Twoje cele się realizowały. 

 

wybór, cel, coaching, co chcesz? droga życia

Chiński Mistrz

Pewien mistrz chiński zwołał swoich uczniów i powiedział im, że da im dziś lekcję życia. Wszyscy bardzo się zainteresowali. Byli ciekawi co to takiego. Przed nauczycielem stało kilka rzeczy. Jedną z nich był słój, dość sporej wielkości. Mistrz włożył do niego kamienie, które to w szybkim czasie wypełniły go po brzegi i zapytał uczniów :

Czy ten słój jest pełny?

Uczniowie bez namysłu rzekli: Oczywiście!

Profesor wziął kartonik ze żwirem i posypał po kamieniach. Żwir spokojnie opadł na dno wypełniając coraz bardziej i bardziej cały słój. A czy teraz słój jest pełny?

Wśród uczniów zapanowała konsternacja. Patrzeli z podziwem i rzekli „Teraz to tak”.

Czyżby? Zapytał mistrz ponownie i wziął kolejne pudełko, w którym był piasek bardzo drobniutki niczym miał. Wsypał go i piach osiadł między kamieniami a żwirem. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni sytuacją.

Nauczyciel rzekł im wtedy : wyobraźcie sobie teraz, że ten słój to Twoje życie, kamienie są Twoimi celami, priorytetami. Zobaczcie jak szybko słój wypełnia się dużymi kamieniami, czymś konkretnym. Wystarczy ich nawet kilka by mieć satysfakcję.

Te kamienie to Twoje cele i wystarczy ich kilka by życie miało sens i skupianie uwagi na tym będzie dawało Ci radość i spełnienie. Gdy wypełniasz słój pyłem, czymś mało ważnym, nie istotnym dla Ciebie, a patrząc z punktu widzenia osiągania tego czego pragniesz w ogóle bez znaczenia, mało ważnymi sprawami, ludźmi zabierającymi Twój czas i energię. Czy myślisz, że wypełniając swoje życie pyłem będziesz miał czas, energię i miejsce na to by zająć się sprawami istotnymi dla siebie?

Na czym warto skupić uwagę?

Może zbraknąć sił na to by się tym zająć. Zasada produktywności i skupienia mówi, że tam gdzie płynie Twoja uwaga następuje wzrost.

Dbaj o higienę swoich myśli, dokładnie wyznaczaj priorytety i odnajdź to co NAPRAWDĘ jest ważne dla Ciebie. Czy to Twoje? Czy masz tego pewność? Jeśli masz plan rób go krok po kroku, działaj, skupiaj się na głównym celu wtedy masz wielkie szanse osiągnąć to czego pragniesz.

Ludzie osiągający swe sukcesy wypełniają swój czas po brzegi sprawami dla nich istotnymi, ważnymi, takimi, które mają ich do tego stanu doprowadzać. Nie ważne gdzie dziś jesteś teraz  właśnie teraz masz  możliwość by zrewidować swój słój, jego zawartość i fakt co chcesz by w nim było.

 

Zapraszam Cię do zapoznania się z moim tygodniowym kursem dotyczącym tematyki wypalenia zawodowego z testem do samodzielnego wykonania:

Wypalenie Zawodowe – Apteczka Pierwszej Pomocy

Obraz StockSnap z Pixabay 

Żródła

Coaching Pure Mind, zajęcia, Warszawa 2014