Jak radzić sobie ze stresem?

Na ile chcesz się zaangażować w swoje sprawy, zdrowie? Na ile jest to dla Ciebie ważne? Często ludzie mówią mi….TAAAK jest to dla mnie priorytet, Najważniejsze i …… nic z tym nie robią!

Jak jest z Tobą?

 Praca terapeutyczna wskazuje jasno, że można wyjść z wielu negatywnych emocjonalnych „więzień” w których człowiek często tkwi.
 Borykasz się z czymś z przeszłości co ciągle przenosi Cię w czasie a emocje dręczą jak rozżarzone węgle? 

Wiele osób mówi o tym, że miało nadzieję, że czas uleczy rany a spowodował, że utkwiły one jedynie głęboko, ból siedzi nadal i niejednokrotnie przerzuca się na ciało. Pamiętaj, że proces chemiczny w organizmie zachodzi. Nawet jeśli bardzo starasz się nie odczuwać swoich ran, cena, którą często trzeba zapłacić jest wysoka. Nie rozpuszczone, negatywne emocje siedzą w człowieku i zatruwają go od wewnątrz.

Ciężko Dalej Żyć

Podejmowanie wielu prób może spowodować, że człowiek w  końcu się poddaje i kapituluje.

Nie trzeba rezygnować a warto znaleźć odpowiednie rozwiązania tej sytuacji.

Ciągła walka o byt, pętle kredytowe spędzające sen z powiek, praca, która bywa czasem nie do udźwignięcia, samotność i różne inne czynniki przyprawiają ludzi o ciężkie emocje a nawet stany depresyjne, które dosięgaja w dzisiejszych czasach coraz młodsze pokolenia. Jest to niezwykle niepokojące.

Jak zmienić swoje nastawienie?

Zacznij już dziś od prostych wskazówek jak zmieniać swoje nastawienie. To bardzo ważne i na początek nawet te czynności mogą wydawać się niewyobrażalne do zrobienia.

Ludzie oczekują zmian w życiu nie zmieniając niczego.

Co zasiewasz – urośnie. Zadbaj o te nasiona już dziś. Od nich zależy Twoja przyszłość.

Jeśli jednak nie jesteś w stanie zrobić tego  w pojedynkę poszukaj pomocy!!!

Śmiej się więcej nawet jeśli ten śmiech jest nieco naciągany to próbuj. Wiele badań prowadzonych w tej dziedzinie udowadnia jasno, że nawet taka forma śmiechu jest dużo korzystniejsza niż smutek czy złość. Włącz ulubioną komedię jeśli to możliwe. Zwracaj uwagę na ludzi, którzy się uśmiechają i staraj się też więcej uśmiechać do siebie w lustrze i innych.

zdrowie, psychika, stres, coaching, medytacja

Sen – przynajmniej 7 godzin każdego dnia. Niech zdrowy sen stanie się świętością. Każda godzina zabrana sobie ze snu jest szkodą. Między bajki włóż powiedzenie, że wystarczy 4 – 5 h snu na dobę. To nieprawda! Może dla promila ludzi na świecie tak ale niestety większość potrzebuje snu – dobroczynnego lekarstwa, dzięki któremu odzyskuje siły i chęć do działania. 

Dziennik wdzięczności – Postaraj się każdego dnia znaleźć chociaż jedną lub dwie rzeczy, za które jesteś wdzięczny/a.

Nie mów, że nie ma takich rzeczy.

Są – dobrze poszukaj je w sobie, swoim otoczeniu. Jeśli masz z z tym problem – doceń, że masz dach nad głową, że żyjesz w spokoju, że nie ma wojen czy konfliktów zbrojnych, które wokół gdzieś otaczają różnych ludzi, że nie ma trzęsienia ziemi, huraganów itd. Możemy być wdzięczni za wiele rzeczy.

Moc myśli – to na czym się skupiasz – wzrasta. Zapamiętaj tą zasadę. Jeśli wciąż myślisz o negatywach życia, narzekasz i otacza Cię pesymizm – przyciągasz też takie zdarzenia, które mają przekonać Cię, że tak właśnie w życiu jest. Zacznie się to stawać materialna częścią Twojego życia. Zapanuj już dziś nad swoimi myślami.

Jest wiele technik przekodowywania umysłu i jeśli uznasz, że chcesz szybciej osiągać swoje cele – zainteresuj się nimi.

To co jednak możesz zrobić teraz – to zadbaj o jakość swojego myślenia.

Uprawiaj sport – jeśli nie masz sił na uprawianie sportu zacznij chodzić na spacery. 20 minut dziennie. Dotleń swój mózg a on odpłaci Ci się z nawiązką.

Medytuj – Medytacja to jedyny sposób znany do tej pory, który powoduje pozytywne i trwałe zmiany w mózgu.

10 – 15 min dziennej medytacji czyni cuda, powoduje przyrost szarej tkanki w mózgu, daje życiodajną energię do działania i…zwiększa jej poziom. Pozwala na zmniejszenie odczuwania stresu.

zdrowie psychiczne i fizyczne, energia

Dobrze się odżywiaj – odpowiednia dieta nie tylko służy zdrowiu fizycznemu. Znasz pewnie powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Odpowiednia dieta zapewnia również siłę i chęć do działania, uzupełnia braki energii. Wprowadzaj na stałe zmiany w odżywianiu – więcej warzyw, soków, owoców – mniej tłustych i słodkich posiłków. 

Przebywaj z ludźmi, którzy sami są pozytywni – zastanów się jacy ludzie Cię otaczają, jakich wybierasz sobie do towarzystwa. Czy są pozytywnie nastawieni do świata, ludzi, otoczenia, działania? ?

Hobby – to ważna sprawa. Jeśli zaniedbałeś swoje hobby lub brak Ci na to czasu popracuj nad swoja produktywnością. Wszystko można pogodzić, zmienić działania tak by czasu wystarczyło. Hobby powoduje, że Twój umysł zaczyna pracować inaczej. Odrywasz się w ten sposób od codziennych trosk skupiając jednocześnie na to co kochasz! – to bardzo ważne. Pamiętasz punkt o tym, że wzrasta to na czym skupisz swoja uwagę?

Poza tym mózg może się oczyścić, skupić na pozytywach, Ty jesteś zadowolony/a i wzrasta poziom pozytywnych hormonów, które powodują spadek stresogennych objawów.

Odpoczywaj – naucz się odpoczywać. W pełni tego słowa znaczeniu. Zadbaj o siebie i przynajmniej raz w tygodniu znajdź dla siebie czas na to by solidnie zregenerować swoje siły.

Żródła
Zajęcia Pure Mind Coaching Wwa 2015 

Wypalenie Zawodowe – Apteczka Pierwszej Pomocy

Obraz „Photo Mix” Pixabay

Obraz Thomas Breher z Pixabay